Zasloužená výhra áčka a dvě červené pro Úpici

Na těžkém terénu čekalo domácí mužstvo náročné utkání, nejen vzhledem k tomu, že Úpice je velmi kvalitní tým, ale také kvůli očekávání fanoušků, že bude dalším v řadě, koho domácí tým bez problémů smázne. Jenže na hřišti to tak jednoduché nebylo. Ve 12. minutě měli domácí první tutovku, Vojta Dressler rozehrál pohotový aut na Míru Stránského, ten po krátkém vedení míče vypálil, gólmanu Seidelovi míč vypadl přímo před dobíhajícího Zdendu Tauchmana, ten však míč v tisíciprocentní šanci napálil pouze do hostujícího gólmana. Ve 13. minutě hosté faulovali, když byl ve vápně strčen Martin Tauchman, rozhodčí nařídil pokutový kop, který Dan Navrátil se štěstím proměnil, když při kopu uklouzl a navíc hosté ještě reklamovali jeho dvojí hraní. V 18. minutě mohlo udeřit na druhé straně, střelu k tyči však gólman Ferda Scharm vyrazil. Ve 28. minutě poslal do vápna přetažený centr Míra Stránský, Tomáš Hampl sice trefil míč z voleje ideálně, ten ale skončil pouze na boční síti. Ve 30. minutě vysunul Zdenda Tauchman Štěpána Drinku, ten však napálil míč jen do hostujícího gólmana. Ještě v téže minutě poslal do vápna lahůdkový centr Vojta Dressler, Tomáš Hampl se mohl gólmana Seidela zeptat, kam to chce, bohužel ten jeho hlavičku skvěle vyrazil. Ve 32. minutě kopali domácí trestný kop, prudký centr Dana Navrátila gólman Seidel s námahou vyráží. Ve 33.minutě posílá krásný míč do vápna Štěpán Drinka, Tomáš Hampl však zakončuje těsně nad. Ve 35. minutě vysunul parádní přihrávkou Míra Stránský Štěpána Drinku, ten poslal do vápna prudký střílený centr, který si ve snaze míč odkopnout srazil do vlastní sítě kapitán hostí Hanzlík - 2:0. Ve 41. minutě se dostal za hostující obranu rychlík Štěpán Drinka, prudkou střelou z deseti metrů však mířil vysoko nad. Ve 42. minutě jsme měli další tutovku jako hrom, Vojta Dressler poslal z pravé strany před bránu prudkou přízemní přihrávku, Tomáši Hamplovi však míč před úplně prázdnou bránou odskočil a až komicky proběhl mezi nohama. Poločas tedy pohoupouhých 2:0...
Do druhé půle jsme šli s cílem hrát pozorně vzadu a pokusit se přidat další branku a soupeře zlomit. To se povedlo již v 51. minutě, Dan Navrátil vybojoval ve středu hřiště míč, skvělou přihrávkou vysunul Lukáše Kalenského a ten obstřelem hostujícího brankáře Seidela na zadní tyč potvrdil své střelecké kvality - 3:0. V 53. minutě mohlo být ještě veseleji, na gólmana Seidela upaloval od půlky zcela sám Štěpán Drinka, udělal mu kličku, zahnal se však příliš do strany a trefil pouze tyč. V 57. minutě poslal Zdenda Tauchman parádní pas na Lukáše Kalenského, ten pohotově vystřelil, hosty zachránilo tentokrát břevno! V 65. minutě ztratili domácí před hostující brankou míč, hosté šli do brejku, po pěkné kombinaci však stříleli vysoko nad. V 70. minutě centroval do vápna Lukáš Kalenský, hlavička Zdendy Tauchmana však mířila těsně nad. V 84. minutě centroval Martin Tauchman na Lukáše Kalenského, jeho střelu však srazil obránce na roh. V 86. minutě byla hra na několik minut přerušena, když hostující početná lavička nepřiměřeně reagovala na mladého rozhodčího Novotného. Na výsledku se již ale nic nezměnilo. Domácí si připisují další výhru, nutno dodat že naprosto zaslouženou.

Hodnocení utkání očima trenérů:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Vítězství se nerodilo lehce, ale bylo naprosto zasloužené a konečný stav je pro hosty ještě milosrdný. Na těžkém terénu jsme soupeře přehrávali zejména rychlostí po stranách, vypracovali jsme si velké množství šancí, trefovali tyče a břevna, soupeř se naopak k ohrožení naší branky téměř nedostal. Kluky musím pochválit, utkání zvládli a udělali tak radost velmi početnému publiku. Škoda emocí v závěru za rozhodnutého stavu, mladý rozhodčí Novotný to neměl s početným realizačním týmem na lavičce hostí vůbec jednoduché. Jsem nesmírně rád, že jsme utkání zvládli, dovolil jsem si posadit na lavičku našeho nejlepšího střelce Lukáše Kalenského, před zápasem jsem mu to vysvětlil a řekl mu, že ho tam dám v druhé půli a hned bude mít šanci dokázat, jaký je kanonýr. Po třiceti sekundách pobytu na hřišti dal rozhodující třetí branku a po dalších několika minutách trefil břevno. Za poslední čtyři soutěžní utkání jsme dali 17 branek, to je nádherná ofenzivní vizitka. Neméně důležitá je ale i ta defenzivní, ve stejném počtu utkání jsme inkasovali pouze dvakrát, to je skvělý výsledek naší defenzivní činnosti, hrajeme dozadu velmi zodpovědně a organizovaně, takže velká pochvala i pro obranu v čele s gólmanem."
Radek Kaplan, trenér Úpice: "Domácím gratuluji k vítězství. Musím pogratulovat i hlavnímu rozhodčímu k bezchybnému výkonu po celé utkání. Kdo na utkání byl tak ví jak pochvalu myslím."

FK Dolní Kalná "A" - SK Sparta Úpice 3:0 (2:0)
Branky:
14. Dan Navrátil (pen.), 35. vlastní Hanzlík, 51. Lukáš Kalenský
Rozhodčí: David Novotný - Josef Janota, Tomáš Drinka
ŽK: 2:4 (18. J.Navrátil, 80. Slavík - 20. Čáp, 75. Jadrný, 83. Růžička, 86. Kafka)
ČK: 0:2 (86. Borský, 86. Kaplan - trenér)
Diváků: 180
Sestava: F.Scharm - M.Stránský, T.Navrátil, J.Navrátil, M.Slavík - M.Tauchman, D.Navrátil, Z.Tauchman (87. V.Bartoš), T.Hampl - Š.Drinka (78. M.Zilvar), V.Dressler (50. L.Kalenský)

Diskusní téma: Zasloužená výhra áčka a dvě červené pro Úpici