Závěr zápasu patřil našemu týmu a Hajnice jsme v kvalitním přípravném utkání dokázali porazit + video

Plánované přípravné utkání se Studencem bylo bohužel zrušeno, nemuseli jsme ale litovat, tedy zejména co se týče kvality soupeře, neboť mužstvo Hajnice, se kterým jsme se v týdnu na zápase domluvili, disponuje kádrem, ve kterém se to hemží bývalými divizními hráči (Petr Kobos, Martin Kruliš, Martin Kejzlar, Martin Škoda) a ne náhodou vévodí okresnímu přeboru trutnovska. My jsme k utkání nastoupili bez čtveřice Martin Tauchman, Štěpán Drinka, Martin Bartoš a Martin Zilvar, ochotně však vypomohli kluci z béčka, do sestavy se po delší době po zranění vrátil rovněž Lukáš Strnádek.

SK Hajnice - FK Dolní Kalná   3 : 4  (1 : 2)

Branky: 35., 74., 86. soupeř - 20., 90. Lukáš Kalenský, 17. Jarda Jiřička, 88. Míra Stránský

Rozhodčí: Weisner - Beránek, Ilchenko

Diváků: 30

Sestava: Ferda Scharm - Vlasta Bartoš, Tomáš Navrátil, Míra Stránský, Láďa Dědek - Vojta Dressler, Zdenda Tauchman, Tomáš Hampl, Jarda Jiřička - Lukáš Kalenský, Míra Lukeš

Průběžně střídali: Lukáš Strnádek, Honza Strnádek, Vojta Klůz

První poločas byl v poli vyrovnaný, hajničtí byli možná lepší na míči a měli optickou převahu, my jsme však byli daleko nebezpečnější. První branku nám však soupeř daroval, Martin Kejzlar zbytečně přistrčil Jardu Jiřičku a sám postižený, byť penaltu neproměnil (jeho nepříliš umístěnou střelu zkušený brankář Kobos vyrazil), tak se prosadil z dorážky - 0:1. Neuplynuly ani tři minuty a skóre se opět měnilo, velmi rychle a hlavně přesně jsme zakombinovali na levé straně, Lukáš Kalenský utekl obraně a krásnou střelou do zadní šibenice nás poslal do dvoubrankového vedení - 0:2. Vzápětí na to jsme měli dvojšanci jako hrom, ale neuspěli, ba dokonce jsme utvořili rekord místního stadionu, neboť ve snaze trefit bránu tam ještě nikdy nikdo nepřestřelil řeku Úpu tak jako Tomáš Hampl. Do zakončení se ale dostával i soupeř, Ferda ale předvedl velmi dobrý výkon a výraznou většinu nebezpečných míčů s přehledem zkrotil. Měli jsme i štěstí, když střela Martina Kejzlara z trestného kopu mířila o centimetry mimo. Do poločasu se však soupeř přeci jen prosadil, když hlavičkou z nějakých deseti metrů po trestném kopu snížil na 1:2.

Ve druhé půli měli hajničtí navrch a povedlo se jim průběh utkání otočit, my jsme vypadli zcela z tempa a soupeř toho dokonale využil. Závěrečná čtvrthodinka však patřila opět nám, nejprve jsme sice vypracované šance neproměnili, samotný závěr byl ale v naší střelecké režii. Nejprve všem ukázal svoji dynamiku Míra Stránský, kterou navíc okořenil parádní střelou pod břevno - 3:3. V poslední minutě se šťastně prosadil svojí druhou brankou Lukáš Kalenský a poslal nás znovu do vedení. Domácím již na vyrovnání nezbyl čas. Velmi dobrý zápas tak skončil našim nejtěsnějším vítězstvím. Kvalitnímu soupeři děkujeme, pro nás velmi dobrá příprava.

Sestřih nejzajímavějších momentů zápasu ZDE.

Diskusní téma: Závěr zápasu patřil našemu týmu a Hajnice jsme v kvalitním přípravném utkání dokázali porazit