Zklamání nejen z výsledku, ale hlavně z předvedené hry + FOTO

Utkání na umělé trávě ve Vejsplaších hosté vůbec nezvládli. V prvním poločase byli aktivnější, jednobrankové vedení však nenavýšili. Od 60. minuty byli ve hře stále více domácí a v závěru se jim podařilo vyrovnat. Utkání sledovala parádní divácká kulisa, ve které dominovali naši fanoušci, hráči FK je bohužel nenapodobili …
Po opatrném úvodu se dostal do první vážnější šance v 11. minutě Štěpán Drinka, po samostatném úniku ale jeho přihrávka na úplně volného Martina Tauchmana byla tak těžká, že jsme byli rádi, že máme alespoň roh. Ve 24. minutě zahrozili domácí, na míč za naši obranu naštěstí nikdo z útočníků nedosáhl. Ve 33. minutě měl gól na noze Štěpán Drinka jeho střelu však domácí na poslední chvíli zblokovali. O minutu později pohotově vystřelil Martin Bartoš, kopali jsme ale opět pouze roh. Ve 37. minutě jsme se dočkali, Lukáš Kalenský napřáhl z dobrých 25 metrů a brankář Šíd na „plavající“ míč nedosáhl – 0:1. Ve 38. minutě utekl domácí obraně rychlonohý Štěpán Drinka, bohužel šanci opět neproměnil. Poločas tedy 0:1.
Druhou půli zahájili hosté opět aktivně, v 52. minutě šli tři na jednoho, bohužel Martin Tauchman finální přihrávku nezvládl. V 53. minutě jsme kopali trestný kop z pětadvaceti metrů, bomba Lukáše Kalenského boužel skončila na břevně, velká škoda! V 61. minutě šli hosté opět do přečíslení, finální přihrávka Zdendy Tauchmana ale byla velmi nepřesná. V 69. minutě kopali domácí trestný kop, přízemní střelu Slavíka však brankář Scharm v kleče chytá.  V 73. minutě zatáhl míč po levé straně Štěpán Drinka, přihrál „pod sebe“ Lukáši Kalenskému, tomu však do gólové střely skočil obětavě obránce a kopali jsme pouze roh. V 81. minutě fauloval ve vápně Jarda Jiřička vrchlabského útočníka, domácí kopali penaltu, tu však brankář Scharm domácímu Zajícovi skvěle vyrazil. V 88. minutě využili domácí zaváhání brankáře Scharma a podařilo se jim střelou do prázdné branky vyrovnat. V penaltové loterii viděli diváci šestadvacet penalt a vítězství domácích 12:11.

Hodnocení trenérů:

Luděk Vojtíšek, FCV: „Zápas byl především bojovný s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. V první polovině utkání byli hosté o nějaký ten kousek lepší a před přestávkou šli do vedení dalekonosnou střelou. Druhá polovina měla opačný průběh, ale v úvodu naše hráče zachránila branková konstrukce. Snaha vrchlabských o vyrovnání sílila s pokračujícími minutami a v závěru, nedlouho po neproměnné penaltě, přišlo vyrovnání. Dlouhý maraton penalt byl pro nás se šťastným koncem.“

Tomáš Navrátil, FKDK: „Pro mě obrovské zklamání nejen z výsledku, ale hlavně z předvedené hry. Směrem dozadu to bylo velmi dobré, soupeře jsme do ničeho nepustili, ale naše ofenzivní nekvalita ve druhém poločase, kdy ze sedmi přihrávek jich osm zkazíme, posadila domácí v závěrečné půlhodince na koně a zaslouženě vyrovnali. Mít v týmu hráče, který dovede nahrát a útočníky, kteří dovedou vstřelit branku, tak bychom si, při vší úctě k soupeři, ve Vrchlabí udělali skóre. Realita je ale bohužel taková, že někteří hráči nechali formu Pod Kaštany a naši útočníci nedali branku již 360 minut. V penaltovém cirkusu dominovali střelci, šestadvacet penalt je k zamyšlení. Děkuji divákům za úžasnou podporu a za náš výkon ve druhém poločase se jim omlouvám.“

FC Vrchlabí „B“ – FK Dolní Kalná „A“   1 : 1  ( 0 : 1 ), penalty 12:11

Branky: 88. Ondřej Pokorný - 37. Lukáš Kalenský

Rozhodčí: Martin Říha – Michal Šnajdr, Josef Petrů