TJ JISKRA KOCBEŘE VS. FK DOLNÍ KALNÁ 3:2 (1:0)

Branky:  53.a 82. Hulík, 17. Novák /73. Ježek, 79. Pitrman vlastní

Sestavy:

KOCBEŘE: Strasser - Krejsa (70. Hanuš), Groh, Novák - Hulík, Béna, Blažek, Stránský, Šolc (74. Picha) - Šmíd (62. Pitrman), Prokůpek (82. Balghouthi)

FKDK: J. Lukeš - A. Kodýtek, J. Navrátil, Dědek, Tauchman (73. M. Lukeš) - D. Najman (61. D. Ježek), Hampl, M. Bartoš, M. Najman, J. Jiřička - Smetana (46. V. Kodytek)

Naše „A“ mužstvo se po nevydařeném vstupu do sezony vydalo na „hřiště“ TJ Jiskry Kocbeře, kde se v minulé sezoně prohrála 2:0. Trenéru Romanu Beneckému se oproti minulému zápasu přihlásili dovolenkáři Martin Bartoš a Ladislav Dědek. V sestavě také figuroval Jan Smetana a to netradičně na hrotu. Mužstvo bylo oslabeno o karetního hříšníka Tomáše Navrátila, který si odpykával trest. Nebyl také Tomáš Jiřička, z pracovních důvodů brankářská jednička Michal Šulc, ani Vlasta Bartoš, který si ještě není zcela fit. Obětavé gesto a dík patří Honzovi Lukešovi, který ihned přispěchal a zalepil díru v zadních řadách.

Vstup do utkání se našemu mužstvu vůbec nevydařil a domácí jednoznačně ovládali pole. Z množství šancí, které si vypracovali však nebyli schopni vstřelit branku. Tu jsme jim sami nabídli po nešikovně zahraném odkopu. Míč se odrazil od našeho záložníka přesně do běhu domácího útočníka Nováka a ten prudkou střelou na vzdálenější tyč překonal gólmana Honzu Lukeše, to vše již v 17. minutě. Až po inkasování se probrali i hosté a začali směrem dopředu vytvářet jakýsi tlak. Ten vyústil v několik slibných šancí M. Bartoše, či T. Hampla. Škoda řešení našich brejkových situací, které místo k ohrožení soupeřovi branky, nahráváme „doběhu“ přesně na nohy domácího stopera. Do kabin se šlo za vedení domácích, 1:0.

Do druhé půli jsme vcházeli s odhodláním stav utkání rychle změnit. To se nám povedlo již v 53. minutě. Inkasovali jsme branku na 2:0, autorem byl Hulík. Na zvrat to nevypadalo, protože nás musel ještě několikrát zachránit Honza Lukeš. Jenže domácí postupem času nechávali hru na našich kopačkách a do varu se dostával domácí brankář Strasser. Ten několikrát předvedl bravurní zákroky proti střelám kalenských hráčů. V 73. minutě ale kapituloval, když byl před vápnem podražen M. Bartoš. Exekuci si vzal do parády David Ježek a nemýlil se. Prudkou střelou k tyči nedal brankáři šanci. O 6 minut později se prosmýkl M. Bartoš na pravé straně mezi obránce a prudkou nahrávkou vybídl hráče ke srovnání stavu. Toho se ujal domácí Pitrman a srovnal na 2:2. V té době byla v hlavách hostů myšlenka na tři body. To bychom museli hrát zodpovědněji a ne hurá fotbal. Laciná ztráta míče ve středu pole a otevřená obrana, to bylo pro Hulíka jako dar. Kličkou překonal brankáře Lukeše a uklízel míč do sítě na 3:2. Kalenští pak zmáčkli Kocbeř, Vyústěním byla tyč a několik hlaviček, které ale zvládl Strasser pochytat.

Kocbeř porazila Kalnou opět na „svém“ hřišti. Kalenské hráče a fanoušky mrzí to, jakým způsobem se dostaneme zpět do hry a pak ji lacině odevzdáme. Za sebe musím pochválit trojici rozhodčí v čele s panem Petrem Průchou. Takhle se má řídit utkání! V sobotu nás čeká Dvůr Králové „B“, tady už musíme vážně zabrat!!!