penalty

Tomáš Navrátil st. 12.08.2018
Tak jsem měl možnost shlédnout na videu penaltu v rozstřelu, kterou Tomáš Lánský vyrazil, ale na popud pomezního rozhodčího, v tu dobu stojícího na brankové čáře, se penalta opakovala. Po zápase mi rozhodčí řekl, že golman vyběhl minimálně tři metry. Byť to video není točené z ideálního místa, tak dle mého názoru vyběhl Tomáš směrem ke střelci sotva polovinu, udělal dva kroky, a ty kroky ještě nebyly úplně dopředu, ale i do strany. To by musely být kroky jaké má klokan. Nebyly. Z mého pohledu velmi necitlivě posouzeno.
Pravidla sice hovoří jasně, že brankář před provedením kopu musí zůstat na brankové čáře, ale vím, že rozhodčím se doporučuje tolerovat pohyb k míči do 150 cm. Pokud by se totiž měla pravidla v tomto ohledu striktně dodržovat, opakuje se 98 penalt ze sta.
A ještě jeden postřeh k penaltám, k těm kopaným v základní hrací době. Ani na jedné straně se kopat neměla. Té soupeřovu předcházel rohový kop, který se neměl vůbec zahrávat, měl se kopat míč od branky, a u té naší se kopat penalta rovněž neměla, neboť David Dohnal dříve než byl faulován, si míč evidentně zpracoval rukou.

Přidat nový příspěvek